Katalizatorių supirkimas tai pirmas etapas labai svarbiame tauriųjų metalų atgavimo procese. Supirkimas naudingas tiek senų netinkamų eksplotuoti transporto priemonių demontuotojams, tiek automobilių savininkams, kurių automobilio katalizatorius susidėvėjas ir jį reikia keisti  nauju. Pridavus seną, užsikimšusį katalizatorių, sumažinate išlaidas naujo įsigjimui. Katalizatoriai superkami, kadangi savo sudėtyje turi brangiųjų metalų – platinos, paladžio ir rodžio.

Privatiems asmenims nuo pardavimo sumos atskaičiuojamas -5% gyventojų pajamų mokestis.

Katalizinis konverteris – tai išmetamųjų teršalų kontrolės įtaisas, kuris vidaus degimo variklių išmetamosiose dujose toksines dujas ir teršalus paverčia į mažiau toksiškus teršalus, oksidacijos ir redukcijos reakcijos metu. Kataliziniai konverteriai paprastai naudojami su vidaus degimo varikliais, kurie varomi benzinu arba dyzeliu. Nors kataliziniai konverteriai dažniausiai naudojami automobilių išmetimo sistemoms, jie taip pat naudojami elektros generatoriams, autokrautuvams, kasybos įrangai, sunkvežimiams, autobusams, traktoriams, lokomotyvams, motociklams ir netgi žoliapjovėms. Jie taip pat naudojami kai kuriose krosnyse, siekiant kontroliuoti išmetamųjų dujų emisijas.

Katalizatoriaus prototipai pirmą kartą buvo sukurti Prancūzijoje XIX a. Jis buvo pagamintas iš inertinės medžiagos, padengtos platina, iridžiu ir paladžiu. Po kelių dešimtmečių katalizatorius buvo patentuotas Eugene Houdry, prancūzijos mechaniko-inžinierius. Houdry susirūpinęs dėl dūmtraukių ir automobilių išmetamųjų dujų oro taršos, įkūrė bendrovę “Oxy-Catalyst”. E.Houdry pirmą kartą sukūrė katalizinius konverterius dūmtraukiams, skirtiems šakiniams krautuvams, naudojantiems žemos kokybės benziną. 1950-ųjų metų viduryje buvo pradėtas tyrinėti katalizatorių naudojamas automobiliams varomiems benzininiais varikliais.

Nurodytos katalizatorių supirkimo kainos pagal modelį yra preliminarios

Tiksli supirkimo kaina nustatoma po metalų sudėties analizės

Bmw Audi Vw

Benzininiai 50-400 €/kg

Dyzeliniai 50-300 €/kg

Suodžių filtrai 20-60 €/kg

Honda Mazda Nissan Toyota

Benzininiai 50-900 €/kg

Dyzeliniai 50-300 €/kg

Suodžių filtrai 20-120 €/kg

Citroen Peugeot Renault

 Benzininiai 40-250 €/kg

Dyzeliniai 40-200 €/kg

Alfa Romeo Fiat Lancia

Benzininiai 40-300 €/kg

Dyzeliniai 40-200 €/kg

Suodžių filtrai 20-30 €/kg

Ford Chrysler Chevrolet

Benzininiai 40-300 €/kg

Dyzeliniai 40-200 €/kg

Suodžių filtrai 20-40 €/kg

Metaliniai katalizatoriai

 20-100 €/kg

 

 

Panaudotų automobilių katalizatorių analizė, atliekama
siekiant nustatyti tauriųjų metalų – platinos (Pt), paladžio
(Pd) ir rodžio (Rh) kiekį